YAPISAL KABLOLAMA ÇÖZÜM ORTAĞINIZ

Ürünlerimiz


KABİNLER

Firmamızın ürün yelpazesininde baş sırada olan ürünü kabinlerdir. Kabinlerimiz 60x60, 60x80 ve 80x80 biçilerinde olup 7U'dan 42U'a kadar yükseklikte genelde siyah ve gri renklerde olmak kaydı şartıyla hemen hemen her renkte üretilmektedir. Kabinlerimizin yanı sıra duvar tipi, datacenter tipi ve saha tipi ürünlerimiz de mevcuttur. Bu ürünlere örnek server rack, Open Frame ve Open Systems uygulamalarımız gösterilebilir.


DATA ÜRÜNLERİ

Simkar olarak Data ürünlerinde çok büyük bir ürün yelpazesi sunmaktayız. Cat5e, Cat6 ve Fiber Optic kablolar olmak üzere bu ürünlere ait alt grup ürünler ve aksesuarlarını da siz değerli müşterilerimize sunmaktayız. Firmamız yerli ve ithal olmak üzere duvar prizleri, patch paneller, patch cordlar, keystone ve RJ11'den RJ45'e kadar jack çeşitlerinin hem satışını hemde kurumsal kablolama işlemlerinde projelerinde bilfiil kullanmaktadır.


KANAL ÜRÜNLERİ

Simkar Kurumsal projelerinde PKS, Mutlusan, OBO ve Legrand marka her ebad ve çeşitli renklerde kanal kullanmaktadır. Ayrıca bu kanallara ait sıva altı ve sıva üstü olmak üzere bütün aparat ve aksesuarlarının kullanımını ve satışını da yapmaktadır. Bununla birlikte proje ortaklığını ve bayiliğini yapmış olduğu bu ürünlerin distribütörlerine ait sertifikasyonlarını da personel ve kurumsal olarak almış durumdadır.


SUNUCULAR

Simkar firma bünyesinde bir ilki daha gerçekleştirerek kabin üretimine sunucu kasalarını da katmış bulunmakta olup mastory ve ractory olmak üzere 1U, 2U dan başlayarak 5U ya kadar rouckmount ve normal sunucu kabinleri üretmektedir. Ayrıca isteğe bağlı olarak bireysel ve kurumsal müşterilerden gelecek konfigürasyona bağlı olarak OEM Sunucu da inşa etmektedir.


UPS - KESİNTİSİZ GÜÇ KAYNAKLARI

Kesintisiz Güç Kaynağı gibi indüktif (bobin) ya da kapasitif (kondansatör) yükler şebekeden çalışırken  Akım ve gerilim arasında oluşan faz   farkı nedeniyle biri, diğerinin önünde gitmeye başlar. Bu aradaki faz farkı, "güç faktörü" dediğimiz değerle alakalıdır.

Peki bu dengesiz durumun ne zararı var? Güç faktörü düşük cihazlar nedeniyle şehir elektriğinin 50Hz'lik dalga formunda bozulmalar oluyor, trafolarda ve elektrik şebekesinin nötr hattında ısınma görülebiliyor. Kısacası, güç faktörü kötü olan cihazlar elektrik şebekesine ek yük bindiriyor. İşte bu yüzden de büyük UPS cihazı kullanan kurumlar, sadece kullandıkları elektrik için değil, bir de ek "reaktif bedel" ücreti ödüyorlar. Bu bedeli ödememek için PFC li UPS ler her alanda tercih sebebi olmaktadır.


Fiber Optik Kablo (Fiber Optic Cable) altyapı projelerinizi anahtar teslimi olarak gerçekleş-tirmektedir.

Fiber Optik Kablo (Fiber Optic Cable) altyapı ihtiyaçlarınız için, yerinde inceleme, projelendirme,  kablo çekimi, fiber optik epoksi sonlandırma (fiber optic epoxy termination) fiber optik füzyon sonlandırma (fiber optic fusion splice termination), fiber optik dB test, fiber optik OTDR test, fiber optik dB test raporlama – dökümantasyon, fiber optik OTDR test raporlama – dökümantasyon, ve fiber optik devreye alma hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.